• Zwrot do 30 dni
  • Darmowa dostawa od 99 zł
  • Wysoka jakość obsługi klienta
  • Fachowa pomoc

Yanosik XS - czym różni się najmniejsza wersja Yanosika od pozostałych modeli?

Yanosik XS to rozwinięcie koncepcji pierwszego urządzenia Yanosik - Yanosika R, czyli urządzenia bez ekranu, z komunikacjami wyłącznie głosowymi. Yanosik produkuje zatem obecnie 2 urządzenia, wspomnianego Yanosika XS oraz Yanosika GTR z ekranem. 

 

Antyradar Yanosik XS to małe urządzenie, wielkości dwóch pudełek od zapałek. Posiada przyciski służące do zgłaszania wydarzeń na drodze, oraz przyciski służące do potwierdzania lub odwołania usłyszanych komunikatów od innych kierowców. Oczywiście należy pamiętać, że urządzenie Yanosik XS zgłasza również wszelkie stałe urządzenia na drodze, czyli fotoradary prędkościowe, czy fotoradary na światłach.

 

Jak działa Yanosik XS

 

Wiele osób nie do końca rozumie jak działa Yanosik. Cóż, najprościej Yanosika porównać do współczesnego odpowiednika radia CB. Powiedzmy, że jeden kierowca porusza się drogą i widzi wypadek lub inne niebezpieczeństwo na drodze, jednym kliknięciem na urządzeniu zgłasza sytuację do systemu Yanosik. Urządzenie Yanosik łączy się z serwerami Yanosika i te przesyłają tą informację do wszystkich Yanosików, które znajdą się w okolicy. Proste, szybkie i bezpieczne rozwiązanie. Oprócz tego, serwery Yanosika mają u siebie informacje o wszystkich stałych niebezpieczeństwach i fotoradarach. 

 

Należy pamiętać, że funkcja wymiany informacji między kierowcami, działa obecnie wyłącznie w Polsce. Natomiast funkcja stacjonarnych fotoradarów, działa w całej Europie. Są to przydatne informacje - pamiętajmy jednak, że nie we wszystkich krajach urządzenia tego typu są dozwolone! Całe szczęście, w Polsce można ich używać bez problemu - póki co, nasza Policja rozumie, że są to urządzenia poprawiające bezpieczeństwo na naszych drogach. W końcu chodzi o to, by patrol policyjny, czy fotoradar, powodował, by kierowcy zwalniali w miejscach niebezpiecznych i zachowywali tam szczególną ostrożność. 

 

Yanosik XS opinie o modelu

 

Yanosik XS zbiera bardzo pozytywne opinie w internecie, klienci chwalą go głównie za jego kompaktowy gabaryt, dzięki czemu łatwo znaleźć dla niego miejsce. Poza tym, osoby, które go wybierają, nie chcą rozpraszać się dodatkowym ekranem, wystarczają im właśnie wyłącznie komunikaty głosowe. Na youtubie można znaleźć wiele pozytywnych recenzji i testów tego urządzenia.

 

Yanosik XS czy jednak GTR - co wybrać?

 

Yanosik XS i GTR to dwa bardzo przydatne dla każdego kierowcy urządzenia. Większość sprzedaży to jednak Yanosik GTR - ponieważ kierowcy wolą mieć również komunikat w formie wizualnej. Na pewno przewagą ekranu jest to, że wyświetla informacje o ograniczeniach na drodze, którą się poruszamy.  Strzałki na ekranie pokazują kierunek, gdzie znajduje się zagrożenie. 

 

Natomiast dla wielu osób, które pytały o Yanosika XS, ekran był rozpraszający i prosili o urządzenie wyłącznie z komunikatami głosowymi. Yanosik XS jest też bez wątpienia urządzeniem prawie dwa razy tańszym, co również ma niebagatelne znaczenie. Za niewielkie pieniądze otrzymuje kompaktowe urządzenie, które włączy się i wyłączy samo, nawet jeżeli pojedziemy na chwilę do lokalnego sklepu. Wiele osób właśnie w tym dostrzega zaletę urządzeń - ogromną wygodę. Mandat można dostać również w pobliżu domu, gdzie bardzo często nie wyciąga się telefonu z kieszeni. Natomiast mając urządzenie, nie musimy nic robić - w momencie odpalenia samochodu, Yanosik sam się uruchomi. Na pewno warto kupić zarówno Yanosika XS jak i GTR. Jeden z klientów powiedział nam „zwraca się przy pierwszym mandacie” :) 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl