• Zwrot do 30 dni
  • Darmowa dostawa od 99 zł
  • Wysoka jakość obsługi klienta
  • Fachowa pomoc

Alkomat - prezent dla kierowcy

W okresie Mikołajek i Świąt Bożego Narodzenia często szukamy pomysłów na prezent. Dla wielu kierowców idealnym prezentem będzie Alkomat. Oczywiście jeżdżenie po alkoholu jest surowo zakazane, ale nasze organizmy różnie reagują w czasie kolejnego dnia po spożyciu alkoholu. Może nam się wydawać, że jesteśmy już w pełni wypoczęci, ale często mamy nadal alkohol we krwi, bo np. spożyliśmy zbyt wysokobiałkowe posiłki. 

Alkomat pozwoli nam uniknąć nie tylko bolesnej finansowo porażki, ale przede wszystkim zagrożenia dla siebie, swojej rodziny i innych uczestników ruchu. Wcześniej alkomat w samochodzie często kojarzył się z ludźmi nałogowo nadużywającymi alkoholu, ale świadomość skutków spożywania alkoholu na drugi dzień wzrasta.

Oczywiście należy pamiętać, żeby zakupić Alkomat elektroniczny lub inaczej elektrochemiczny. Tylko takie alkomaty gwarantują prawidłowy odczyt poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu. Należy unikać alkomatów półprzewodnikowych oraz alkomatów sprowadzanych bezpośrednio z Aliexpress - te często nie trzymają żadnych norm i nie można ich kalibrować. 

Każdy dobry i wiarygodny Alkomat wymaga kalibracji - raz na pół roku lub raz na rok. Warto zainwestować w Alkomaty, które mają w Polsce swoje przedstawicielstwa. Jak chociażby bardzo popularny i wiarygodny Alkomat EVO z darmowymi kalibracjami w ciągu 1 roku po zakupie. 

Alkomat warto mieć z wielu powodów, ale najważniejszy jest jeden - dla bezpieczeństwa naszego i naszych bliskich. 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl