• Zwrot do 30 dni
  • Darmowa dostawa od 99 zł
  • Wysoka jakość obsługi klienta
  • Fachowa pomoc

OBD2 Android i iPhone - diagnostyka samochodu na smartfonie

Interfejsy OBDII służą do kasowania błędów silnikowych w samochodach. Jak połączyć OBD2 z telefonem przez bluetooth? Podłączamy interfejs do gniazda OBD2 w samochodzie, włączamy zapłon. Teraz wystarczy przed uruchomieniem programu do diagnostyki, wejść w ustawienia bluetooth w telefonie i wyszukać urządzenia dostępne w pobliżu. Powinien się nam pojawić Vlink, klikamy połącz lub sparuj. Telefon poprosi o wpisanie kodu parowania, w przypadku oryginalnego iCara jest to 1234 - jest to standardowy kod parowania każdego iCara na obd2 bluetooth. 

OBD2 Android

Interfejs OBD2 Android do systemu OBDII, może być zarówno na bluetooth jak i na wifi. Jedynie Huawei wymaga często urządzenia na wifi, bo firma ta, często blokuje nieautoryzowane połączenia po bluetooth. Niektóre telefony, przez przejściówkę USB OTG potrafią również skorzystać z interfejsu OBD2 na kablu USB. Jak już wspominaliśmy, dzięki telefonowi z Androidem i interfejsom na bluetooth lub na wifi, możemy kasować błędy silnikowe w naszych samochodach. Warto zaznaczyć, że na Androida mamy bardzo dobry polski program SDPROG, który po polsku pokazuje podpowiedzi do błędów silnikowych - co może być przyczyną, jak można naprawić, itp. 

Jaki program do OBD2 pod Androida? 

Często klienci pytają, jako program do OBD2 Android? Na rynku jest wiele rozwiązań, jest polski program SDPROG, który daje licencję na 3 urządzenia. Są też inne programy Android OBD2 po angielsku, jak wersja  Torque PRO. 

OBD2 iPhone

Oczywiście system OBDII działa też na iPhonach. OBD2 iPhone wymaga zastosowania interfejsu na WiFi. Są też interfejsy OBD2 iPhone bluetooth, ale są to specjalne interfejsy na Bluetooth low energy i 95% programów na iOS ich nie obsługuje, więc mając iPhona, kupujcie interfejs na wifi. 

Jaki program OBD2 pod iPhone? 

Całe szczęście na iPhona również jest dostępny polskie program SDPROG. Aplikacja jest dostępna do ściągnięcia w sklepie iphone app store - oczywiście trzeba mieć wykupioną licencję na program. Oczywiście są też inne programy obd2 na iPhone, np. Dash Command, oczywiście są to w większości programy po angielsku. 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl