• Zwrot do 30 dni
  • Darmowa dostawa od 99 zł
  • Wysoka jakość obsługi klienta
  • Fachowa pomoc

WYMIANA MIGACZA KIERUNKOWSKAZU HONDA HORNET CB600F 2007

Często nawet delikatna parkingowa gleba może nas pozbawić któregoś migacza. Czasami zastanawiam się, czy taka konstrukcja kierunków to celowe działanie producentów motocykli 🙂 Sama wymiana w Hornecie to prosta rzecz, wymaga jedynie rozkręcenia kilku rzeczy – dostęp do mocowania migacza jest łatwy, ale przeciągnięcie kabla i podłączenie go do odpowiedniej kostki, wymaga już odkręcenia kilku rzeczy. Zapraszamy do naszego poradnika.

Co potrzebujemy? Standard, nowy migacz, imbusy, klucze i przyda się jakaś czołówka - najlepszy przyjaciel wszelkich napraw.

Zdejmujemy kanapę i odkręcamy uchwyty, jedna śruba trzyma nam przy okazji boczne osłony.

Następnie musimy wykonać najtrudniejszą część. Należy odkręcić boczne śruby osłon (po dwie na stronę). Później lekko odpinamy zatrzaski od czarnego plastiku, ale nie ruszamy ostatniego mocowania przy tylnej lampie, ponieważ cała ta konstrukcja schodzi razem ze światłem stopu. Podważamy jedynie łączenie przy lampie z dolną częścią plastików i wysuwamy całą konstrukcję, czyli boczne plastiki z tylną lampą – pamiętajcie, by po lekkim wysunięciu odpiąć kable stopu.

Przed przystąpieniem do demontażu migacza warto zrobić sobie zdjęcie przeprowadzenia kabli, żeby nie głowić się jak przeciągnąć przewody, żeby ich później nie uszkodzić przy montażu plastików.

Przeciągamy kable i podłączamy przewód – oczywiście przed montażem plastików sprawdzamy czy wszystko działa.

Ponowny montaż zaczynamy od małego plastiku, do którego wpinamy później zatrzaski bocznych osłon.

Przy zakładaniu boczków i światła stopu, pamiętajcie o podłączeniu przewodów przed wciśnięciem zatrzasków. Skręcamy wszystko w odwrotnej kolejności i cieszymy się samodzielnie wykonaną naprawą 🙂 Gratulujemy, jesteś Zwycięzcą!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl