• Zwrot do 30 dni
  • Darmowa dostawa od 99 zł
  • Wysoka jakość obsługi klienta
  • Fachowa pomoc

Jak wyczyścić dywaniki samochodowe

Jak wyczyścić dywaniki samochodowe

 

Zapewne każdy użytkownik samochodu, zadawał sobie wielokrotnie to pytanie, jak wyczyścić dywaniki samochodowe ewentualnie jak prać dywaniki samochodowe - jeżeli posiada dywaniki welurowe. Dzięki temu, że co jakiś czas odświeżymy nasze dywaniki samochodowe, będziemy mogli się cieszyć nimi znacznie dłużej. 

 

Jak czyścić i odświeżyć gumowe dywaniki samochodowe?

 

Dywaniki gumowe są znacznie wytrzymalsze niż dywaniki welurowe. Oczywiście mówimy tutaj o dywanikach gumowych premium, nie tych najtańszych z Allegro. Niestety tanie dywaniki robione są z tzw. odrzutów, guma z której są zrobione, nie dosyć, że wydziela nieprzyjemny zapach, to jeszcze jest niezbyt trwała i łatwo się przerywa i wyciera. 

Umówmy się jednak, że zakupiliśmy dywaniki gumowe premium i chcemy je wyczyścić. Oczywiście dywaniki należy wyjąć z samochodu, rozłożyć na czystej powierzchni bez piasku. Do czyszczenia najlepiej nada się mydło w płynie lub płyn do naczyń. Wlewamy trochę do miski i zalewamy ciepłą wodą, by powstała piana. Następnie gąbką myjemy dywaniki i całość spłukujemy wodą. Jeżeli gdzieś jeszcze zostały zabrudzenia, powtarzamy całą operację. Po wysuszeniu wkładamy dywaniki do samochodu. Należy pamiętać, by dywaniki były całkowicie suche z obu stron. Jeżeli zostawimy wilgoć pod dywanikiem, tapicerka zacznie w tym miejscu gnić i wydzielać nieprzyjemny zapach. Woda nie wyparuje sama spod gumy, dlatego wysuszenie dywaników przed ich ponownym montażem jest takie ważne. 

 

Jak czyścić welurowe dywaniki samochodowe?

 

Dywaniki welurowe są oczywiście mniej trwałe od dywaników gumowych. Miękki welur znacznie szybciej traci swe właściwości i ulega uszkodzeniu. Jeżeli jednak dywaniki nie są jeszcze zniszczone, dywaniki welurowe można wyczyścić. Przede wszystkim dywaniki welurowe należy porządnie odkurzyć. W większości przypadku powinni to pomóc. Jeżeli jednak dywaniki mają jakieś plamy i zabrudzenia powinniśmy spróbować je miejscowo wyprać. Pomóc mogą wszelkie środki do prania dywanów, można też skorzystać z bardziej profesjonalnych, dedykowanych produktów. Znana amerykańska firma Meguiars wypuściła na rynek produkt do prania tapicerki i dywaników: MEGUIARS Carpet & Upholstery Cleaner 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl