• Zwrot do 30 dni
  • Darmowa dostawa od 99 zł
  • Wysoka jakość obsługi klienta
  • Fachowa pomoc

JEEP GRAND CHEROKEE WK WH – WYMIANA BATERII W KLUCZYKU

Mieliśmy już tutoriala do Toyoty Corolli, pora na wymianę baterii w kluczyku do Jeepa Grand Cherokee. Tutorial na przykładzie modelu europejskiego z 2006 roku WH, ale dzięki niemu, każdy ogarnie również pozostałe roczniki. Na koniec porada, co zrobić, jeżeli po wymianie baterii nie działa pilot zdalnego otwierania.

Jak zawsze musimy zacząć od odkręcenia śrubki. Jeżeli obudowa waszego pilota jest nieoryginalna, to prawdopodobnie nie będzie zabezpieczona śrubką i do pokonania będziecie mieć tylko zatrzask.

Po odkręceniu śrubki, musimy poszukać małą przerwę w szczelinie, pomiędzy górną o dolną częścią obudowy kluczyka. Z reguły odpowiednie miejsce do podważenia znajduje się w okolicach metalowego grotu kluczyka. Robimy to delikatnie, nie chcemy, by po wymianie kluczyk był porysowany.

Po otwarciu zobaczymy taki widok. Musimy teraz ostrożnie wyjąć elektronikę z kluczyka. Nie martwcie się, że coś się rozsypie, bo to jedna, skręcona ze sobą płytka. Ważne, żeby nie spadła z dużej wysokości na twarde podłoże.

Teraz wystarczy wypchnąć nożykiem, lub małym śrubokrętem baterię. Do wymiany potrzebujemy jednej baterii CR2032. 

Po wymianie wszystko składamy w odwrotnej kolejności.

I tutaj mała uwaga, ponieważ może się zdarzyć, że po wymianie baterii (jeżeli nie wymieniliście jej przed całkowitym wyczerpaniem) nie będzie wam działał pilot otwierania drzwi. Dzieje się tak, jeżeli użyliście kluczyka w stacyjce z wyładowaną baterią. Komputer Jeepa sprawdza, czy układ kluczyka jest prawidłowo zasilany, jeżeli nie, to nastąpi desynchronizacja pilota. Nie jest to jednak nic strasznego, żeby wszystko znowu zadziałało, musicie włożyć do stacyjki kluczyk ze zmienioną baterią i w czasie przekręcenia stacyjki przytrzymać klawisz zamykania (nie trzeba odpalać silnika, tylko do momentu zapalenia się wskaźników). Puszczamy przycisk, wyłączamy stacyjkę, wyjmujemy kluczyk i już – wszystko powinno działać normalnie. Pilot powinien zamykać i otwierać samochód.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl