• Zwrot do 30 dni
  • Darmowa dostawa od 99 zł
  • Wysoka jakość obsługi klienta
  • Fachowa pomoc

Dywaniki samochodowe gumowe czy welurowe – które wybrać?

Dywaniki samochodowe gumowe – wady i zalety

 

Dywaniki samochodowe gumowe to bez wątpienia najpopularniejsze dywaniki wśród właścicieli samochodów. Wydaje się, że mają same zalety. Przede wszystkim doskonale zabezpieczają samochód przed wilgocią. Woda i zabrudzenia z butów nie przenikają przez gumę, a tym samym podłoże nie nasiąka nam wilgocią, więc nie mamy problemów z przykrym zapachem stęchlizny. 

Należy oczywiście wybierać dywaniki gumowe dobrych producentów, czyli tzw. dywaniki premium. Wynika to z tego, że bardzo tanie dywaniki gumowe produkowane są z gumy z odrzutów, niskiej jakości. Takie dywaniki będą wydzielać nieprzyjemny zapach gumy, który nigdy nie wywietrzeje. W dywanikach wysokiej jakości gumę czuć maksymalnie 1-2 dni, potem zapach znika. 

Takie dobre dywaniki premium znajdziecie chociażby tutaj. Są to dywaniki samochodowe gumowe na wymiar. Dywaniki gumowe do samochodu, które są wymiarowe, gwarantują to, że nie dostajemy uniwersalnego modelu, ale takie, który pasuje wyłącznie do naszego samochodu. Nie będzie zatem odsłoniętych, czy wyginających się fragmentów. Dywaniki miarowe posiadają często stopery, które zabezpieczają dywanik przed przesuwaniem. Modele ze stoperami można zobaczyć chociażby na przykładzie dywaników samochodowych do Audi

 

 

Dywaniki welurowe - czy są lepsze od gumowych?

 

Dywaniki welurowe z kolei są produktem, który nadaje wnętrzu samochodu charakteru ekskluzywności. Wnętrze robi się znacznie ładniejsze. Dodatkowo dywaniki welurowe możemy często zamówić z nadrukim. To bez wątpienia dywaniki premium, ale również tutaj producent powinien być renomowany. Chodzi o to, by dywaniki nie zaczęły się pruć po tygodniu użytkowania, jak to często bywa z produktami niskiej jakości. Reklamacja na taki produkt jest praktycznie zawsze odrzucana ze względu na zniszczenie przez klienta - po prostu przy tak niskiej cenie , brakuje już miejsca, by pozwolić sobie na obsługę zwrotów. Dlatego wybierajmy dywaniki welurowe premium, będziemy bardziej zadowoleni. Dobre modele renomowanych producentów dywaników można obejrzeć tutaj. Jeżeli szukacie dywaników do konkretnych marek, zobaczcie chociażby modele dywaników do marki Opel, lub skorzystajcie z wyszukiwarki. 

 

Dywaniki uniwersalne – czyli jakie?

 

Dywaniki uniwersalne to takie modele, które pasują do kilku samochodów. Warto zwrócić uwagę, że wiele samochodów ma bardzo podobny kształt, a wręcz wielu producentów korzysta z tych samych płyt podłogowych. Z tego względu, niektórzy decydują się na dywaniki gumowe lub welurowe uniwersalne. Takie dywaniki samochodowe to jednak gorsze rozwiązanie, bo nie będą miały chociażby stoperów, a ich wykrzywiające się narożniki mogą być nawet niebezpieczne. Żle dopasowany dywanik może zablokować pedał hamulca, czy opóźnić naszą reakcję w sytuacji krytycznej.  Zawsze zachęcamy naszych klientów do zakupu dywaników dedykowanych do danego modelu samochodu (to znacznie bezpieczniejsze rozwiązanie) np. warto zapoznać się z modelami dywaników samochodowych do Renault

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl